IDEF'17 Kapılarını T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Açıyor

Türkiye’nin en büyük uluslararası etkinliklerinden biri olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarlarının 13’üncüsü IDEF ‘17, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda gerçekleştirilecektir.

IDEF'17 Geri Sayım Başladı

IDEF 2017, 13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da  hazırlanacaktır.

Yoğun ilgi gören IDEF'15 sona erdi

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen  Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı "IDEF'15" sona erdi. 
53 ülkeden 781 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile 4 gün süren IDEF'15'i 76 ülkeden123 heyet, 1 uluslararası kuruluş, 493 heyet üyesi ziyaret etti. Fuarda, katılımcı yerli ve yabancı savunma sanayii kuruluşları ile heyetler arasında gerçekleşen 2230 randevulu görüşme ile önemli ticari bağlantılar kuruldu. İki yılda bir yapılan ve bu yıl 12'ncisi düzenlenen IDEF'15'in ardından bir sonraki fuar, 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın Konuşması

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda 1993 yılından beri iki yılda bir icra edilmekte olan IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda; savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında üretilen en modern araç, malzeme ve sistemler sergilenmektedir.

TSKGV Genel Müdürü Orhan Akbaş'ın Konuşması

TSKGV, ulusal savunma sanayii şirketlerinin gelişmesi ve uluslararası rekabet gücünü artırması maksadıyla, 1993 yılından itibaren IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarlarını düzenlemektedir.