Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve TSKGV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR'in Mesajı

Tüyap Türk savunma sanayiinin son yıllarda göstermiş olduğu gelişim, birçok alanda firmalarımızın platform, sistem ve yeteneklerinin yurtdışı pazarlarda talep edilir hale gelmesini sağlamıştır. Bu talebi sürekli kılmak adına IDEF Fuarı’nda yapacağımız uluslararası işbirliği faaliyetleri de oldukça faydalı olacaktır.

Bu yıl 15.’sini düzenleyeceğimiz IDEF, dünyanın en prestijli savunma sanayi fuarları arasında yer almaktadır. Dünyanın tüm coğrafyalarından üst düzey devlet ve özel sektör yetkilileri IDEF’e katılım sağlamaktadır. 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek IDEF 2021, savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii sektörlerinde platform, sistem ve malzeme üreticilerine ev sahipliği yapacaktır.

Katılımcı firmaların imkan ve kabiliyetlerinin tanıtımını yapabilmeleri için her türlü imkanın sağlanacağı fuarda firmalarımız yerli ve milli imkanlarla geliştirdikleri platform ve sistemlerini sergileme imkanına sahip olacaklardır.

IDEF 2021 Fuarının savunma sanayi işbirliğimizin yoğun olarak devam ettiği ülkeler ile işbirliği faaliyetlerimizi gözden geçireceğimiz önemli bir platform olacağını değerlendiriyoruz. 

IDEF 2021 Fuarı’nın ülkemiz adına başarı ile tamamlanmasını temenni ediyor ve tüm katılımcılara faydalı bir fuar geçirmelerini diliyorum.


                                                                                                                                                              Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı ve
                                                                                                                                                              TSKGV Yönetim Kurulu Başkanı
                                                                                                                                                              Prof. Dr. İsmail Demir 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN