IDEF'19 Fuarı Açıldı

 
IDEF 2019 14’ÜNCÜ ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİİ FUARI İLK 2 GÜNÜNDE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

IDEF 2019 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde icra ediliyor.

Açılışı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan fuarın açılış törenine yerli ve yabancı çok sayıda devlet büyüğü katıldı. 53 ülkeden 1.061 katılımcı firma ve temsilciliğin ürün ve hizmetlerinin sergilendiği fuarda 70 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan savunma sanayii alanında görevli 150 heyet ve 550 heyet üyesine ev sahipliği yapılıyor.

15 Bakan, 13 Genelkurmay Başkanı, 4 Genelkurmay II’nci Başkanı, 16 Bakan Yardımcısı, 10 Kuvvet Komutanı, 13 Müsteşar ve 2 Emniyet Genel Müdür ile çok sayıda sivil ve askeri tedarik makamı katıldığı fuarda görüşme ofisi tesis edilen makamlarımız ile heyetler ve katılımcı yerli/yabancı savunma sanayi kuruluşları arasında yaklaşık 4.000 görüşme gerçekleşmesi planlanıyor.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda fuar merkezinin yanı sıra deniz unsurları ise West Marina İstanbul’da sergileniyor. Fuar 3 Mayıs 2019’a kadar savunma sanayii sektör profesyonellerinin ziyaretine açık olacak.

 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN