T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün'ün IDEF Mesajı


Askerî, sivil, savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi ve KOBİ’lere, yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak hedefiyle bu yıl 16.’sı düzenlenmekte olan IDEF, dünyanın en prestijli savunma sanayi fuarlarından birisi olup, tüm coğrafyalardan üst düzey devlet ve özel sektör yetkililerine ev sahipliği yapmaktadır.

Türk savunma sanayinin son yıllarda göstermiş olduğu atılım, birçok alanda firmalarımızın platform, sistem ve yeteneklerinin yurtdışı pazarlarda talep edilir hale gelmesini sağlamıştır. IDEF 2023 Fuarı, Türkiye’nin savunma sanayinde göstermiş olduğu ilerlemeyi ve artık devler liginde yer alabilecek bir Türkiye’nin var olduğunu dünyaya göstereceğimiz bir arenadır.

Tüm dünyanın kullanmak için sırada beklediği, alanında dünya rekorları kıran sistemlerimiz var. Savaş alanının alışagelmiş doktrinlerini yeniden düzenleme ihtiyacı hissettiren sistemlere ve platformlara sahibiz. Bu imkan ve yetkinliklerle ülkemiz savunma sanayi, bir çok ülkenin rol model alacağı bir yapıya kavuşmuştur.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek IDEF 2023, aynı zamanda, savunma sanayi iş birliğimizin yoğun olarak devam ettiği ülkeler ile faaliyetlerimizi gözden geçireceğimiz ve yeni oluşumlar ve birliktelikler için önemli adımlar atacağımıza inandığımız bir platformdur. Oluşan işbirliklerini sürekli kılmak ve yenilerini eklemek adına IDEF Fuarı’nda yapacağımız uluslararası iş birliği faaliyetleri de oldukça faydalı olacak.

Katılımcı firmaların yetenek ve kabiliyetlerinin tanıtımını yapabilmeleri için her türlü imkanın sağlanacağı fuarda; firmalarımız yerli ve millî imkanlarla geliştirdikleri platform ve sistemlerini sergileme imkanına sahip olacaklar.

IDEF 2023 Fuarı’nın ülkemiz adına başarı ile tamamlanmasını temenni ediyor ve tüm katılımcıların faydalı bir fuar geçirmelerini diliyorum.

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN