TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade'nin Mesajı

Tüyap1993 yılından beri Vakfımızın yönetim ve sorumluluğunda icra edilen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı geçen süre zarfında çok büyük gelişmeler kaydederek savunma sanayii alanında dünyanın önde gelen fuarları arasında yer almıştır.

30 Nisan – 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında 14’üncüsünü düzenlediğimiz IDEF 2019 Fuarına 588 heyet üyesi, 1.061 firma/temsilci, 7 gemi ve 76.010 ziyaretçi katılmıştır. Fuar esnasında 29 görüşme ofisi makamı, 151 heyet ve 1.061 firma arasında 2.700 görüşme gerçekleştirilmiş, 100 imza töreni düzenlenmiştir.

IDEF 2021’deki hedefimiz, IDEF 2019’da ulaşılan bu sayıları çok daha yükseğe çıkarmak olacaktır. Bilindiği gibi IDEF’in en önemli özelliklerinden birisi de resmi tedarik makamlarının temsil edildiği görüşme ofisleri ile yabancı heyetler ve katılımcı firmalar arasında oluşturulan görüşmeler platformudur. Görüşmelerin planlanması ve icrasına yönelik yaptığımız iyileştirmelerle bu platformun daha etkin olarak kullanılacağını ve çıtayı daha yukarı taşıyacağımızı düşünüyorum.

Diğer yandan pandemideki gelişmelere paralel olarak fuar alanında hijyen tedbirlerinin azamî seviyede uygulanarak fuar süresince düzenlenecek etkinliklerin sağlıklı şekilde icra edilmesi en önemli hedeflerimizden biri olacaktır. Bu kapsamda fuar davet ve etkinliklerinin sadeleştirilmesi yönündeki çalışmalarımız devam etmektedir.

TSKGV olarak, IDEF 2021 Fuarında dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelecek tedarik makamları ile savunma sanayii şirketlerini ve profesyonel ziyaretçileri aramızda görmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyacağız.


 
                                                                                                                                                               Sadık PİYADE
                                                                                                                                                               TSKGV Genel Müdür V.
 
 

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN