Firma Adı İletişim Konum
ALTAY YAZILIM SAVUNMA END. SAN. VE TİC. A.Ş.
KIZILIRMAK CAD. NO: 2 06680 BAKANLIKLAR / ÇANKAYA / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 312 425 2506
Web: https://www.altay.com.tr/en
Salon: 7
Stant: 721B
Ürün Grupları
  • Namlulu Silahlar ve Alt Sistemleri
  • Muhimmat ve Roketler
  • Simulator ve Egitim Sistemleri
  • Radarlar Sensorler ve Alt Sistemleri
  • YAZILIM

ALTAY; 1957 yılında Türkiye de müşterilerine danışmanlık, alan uzmanlığı ve teknik çözüm hizmetleri sunan ilk firmalardan birisi olarak kurulmuştur. Firmamız, ülkemiz pazarında varlık gösterdiği 64 yıllık dönem içerisinde hem savunma sektörü hem de özel sektörün ihtiyaçları doğrultusunda birçok yazılım ve simülasyon projesini başarıyla yürütmüş ve müşterilerine anahtar teslim çözümler sunmuştur. Bu doğrultuda, ülkemiz savunma sektöründe faaliyet gösteren pek çok kamu kurum ve kuruluşları ile önde gelen özel şirketler müşterilerimiz arasında yer almaktadır. Uzmanlık alanlarımızın başında; Kurumsal Kaynak Yönetim ve Planlama Sistemleri, Taktik Sistemler, Komuta Kontrol Sistemleri, Simülasyon Sistemleri, Test Sistemleri ve Elektro-optik Sistemler sıralanmaktadır. Komuta-Kontrol, Taktik Sistemler ve Kurumsal yazılımlarda bu güne kadar 60 dan fazla ürün, müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur. 1998 yılında özellikle yazılım alanında aktif rol oynamaya başlayan firmamız; 20 yılı aşkın süredir uluslararası standartlarda, askeri ve sivil, müşteriye özgü, bilgi teknolojileri çözümleri sunmaktadır. Bu alanda gelişen teknolojilerimiz ve artan teknik bilgi birikimimizle sadece ülkemizde değil, yurt dışında da pek çok proje yürütmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda 2004 yılında, Türkiye nin ilk savunma yazılımı ihracatını Norveç e gerçekleştirmiş olan firmamızın ihraç ettiği ürünler halen pek çok NATO ülkesi dahil 21 ülkenin silahlı kuvvetlerinde başarıyla hizmet vermektedir. Firmamız, geliştirdiği yazılım ve teknolojilerini bugüne kadar önemli kullanıcı ve müşterilere teslim ederek; güven esaslı iş yapış biçiminden kuruluşundan bu yana taviz vermemiştir. Kurduğumuz bu güven içerisinde yıllardır hizmet verdiğimiz bazı kurum ve firmalar sırasıyla; T.C. Milli Savunma Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Milli Güvenlik Kurulu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Aselsan, TUSAŞ, Roketsan, Havelsan, FNSS, TURKSAT, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) , Kongsberg Defence and Aerospace, Norveç Deniz Kuvvetleri, Güney Kore Deniz Kuvvetleri, Filipinler Kara Kuvvetleri, Dyncorp, Telephonics, Denel Mechem, L3 Harris, L3 LINK Simulations olarak sıralanabilmektedir. 2017 yılından bu yana Bilim Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilen firmamız, kalite gereksinimleri doğrultusunda da uluslararası standardlarda hizmet vermekte ve ISO 90012015, ISO 27001 BGYS, CMMI Olgunluk Seviye 3 kalite sertifikalarına, Milli Gizli ve NATO Gizli gizlilik dereceli Tesis Güvenlik Belgeleri ne, T.C. Milli Savunma Bakanlığı Askeri Yazılım Geliştirme İzin Belgesi ne ve TAI DO-178 Tedarikçi Kalite Sistem Onay Sertifikası na sahiptir.

NEZİH ALTAY TERMAL SİLAH DÜRBÜNÜELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NEZİH Termal Görüş, üstün termal görüntüleme teknolojisine sahip sağlam, hafif, modüler bir yapıdır.

DVS 120 ALTAY KIZILÖTESİ KAMERAELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

muharebe, taktik tekerlekli araçlar, zırhlı güvenlik araçları ve standart güvenlik araçları için durumsal farkındalık Toz, kum, pus, duman, hafif sis ve en karanlık gecede güvenli bir şekilde gezinmek için kör noktaların ortadan kaldırılmasının yanı sıra sürücülere daha geniş görüş alanları sağlayarak beka kabiliyetini ve görev kabiliyetini geliştirir.

EOSS150 ALTAY ELEKTRO OPTİK SENSÖR SİSTEMİELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Uzak silah istasyonları Hedef tespit sistemleri Keşif Gözlem ve gözetim Sınır ve liman kontrolü Araç üstü sistemler

AIR 1575 ALTAY KIZILÖTESİ KAMERAELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AIR-1575 IR Kamera, LWIR bandında sürekli yakınlaştırmalı termal görüntüleme kamerasıdır ve hem geniş bir arama yelpazesi için hem de uzak hedefleri belirlemek için sürekli yakınlaştırmalı termal görüntüleme teknolojisini benimser. Ürün, sabit odak uzaklığı veya çift görüş alanı termal görüntülemenin eksikliklerinin üstesinden gelir.

DVS 40 KIZILÖTESİ KAMERAELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Toz, kum, pus, duman, hafif sis ve en karanlık gecede güvenli bir şekilde gezinmek için sürücülere daha geniş görüş alanları sağlayarak ve kör noktaları ortadan kaldırarak beka kabiliyetini ve görev kabiliyetini artırır.

AIRLP ALTAY KIZILÖTESİ GÖRÜNTÜLEME MODÜLÜELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Termal Silah Dürbünleri Elde Taşınabilir Sistemler Sürücü Görüş Sistemleri Füze Arayıcılar Keşif ve Gözetleme Sistemleri Silah İstasyonları Durumsal Farkındalık Sistemleri İnsansız hava araçları

NEZİH AKILLI TERMAL SİLAH DÜRBÜNÜELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NEZİH Akıllı Termal Silah Dürbünü (NTSD-AK), üstün termal görüntüleme teknolojisi ile sağlam, hafif, modüler ve düşük güç tüketen yapısıyla kullanıcılara hem gece hem de gündüz eşit derecede iyi atış kabiliyeti sunar.

AIR35 ALTAY KIZILÖTESİ KAMERAELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

AIR-35 IR Kamera, zifiri karanlıkta ve çok çeşitli hava koşullarında tehditlerin tespit edilmesini sağlar. Soğutmasız mikrobolometre yüksek çözünürlüklü dedektörü, kamera için uzun ömür sunar ve periyodik servis ve değiştirme gerektirecek bir soğutucuya olan ihtiyacı ortadan kaldırır. AIR-35 IR Kamera, kompakt ve hafif bir çözüm sunar. Çok düşük güç tüketim değerine sahiptir. Kızılötesi video bir saniyeden daha kısa sürede kullanılabilir. AIR-35 IR Kamera, kompakt boyut, hafiflik ve düşük güç özelliklerinin gerekli olduğu birçok uygulama için uygundur.

DVSF40 Kızılötesi Kamera ve LLTV Füzyon SistemiELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Savaş, taktik tekerlekli araçlar, zırhlı güvenlik araçları ve standart güvenlik araçları için durumsal farkındalık Toz, kum, pus, duman, hafif sis ve en karanlık gecede güvenli bir şekilde gezinmek için sürücülere daha geniş görüş alanları sağlayarak ve kör noktaları ortadan kaldırarak beka kabiliyetini ve görev kabiliyetini artırır

ALTAY NFWS FÜZYON SİLAH DÜRBÜNÜELEKTRO OPTİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NEZIH Fusion Weapon Dürbün (NFWS), gelişmiş görüntü işleme mimarisine sahip olup, iki farklı sensörden gelen görüntüleri tek bir katmanda birleştirerek kullanıcılara mükemmel bir füzyon görüntüsü, sağlam, hafif, modüler ve düşük güç tüketen yapısı ile üstün termal görüntüleme teknolojisi sunar.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.