Firma Adı İletişim Konum
AİRAKS TEKNOLOJİ A.Ş.
Ostim Uzay Çağı Cad. 130A, 06374 Ostim OSB / Yenimahalle / / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 538 036 4539
Web: https://www.airaks.com/
Salon: 11A
Stant: 11A-58B
Ürün Grupları
  • Dronlar
  • Sabit ve Doner Kanatli Platformlar
  • Ucak Govde Motor ve Alt sistemleri
  • insansiz Hava Kara Deniz Araclari iHA-iKA-iSA
  • Haberlesme ve Muharebe Destek Sistemleri

Sivil ve savunma sanayinde milli ve uluslararası projelerde yer alarak üstlendiğimiz kritik görevlerle kazandığımız mühendislik ve teknoloji birikimimizi önemli yatırımlar yaparak genişlettik ve bugün; askeri ve sivil otonom insansız sistemler alanında kara, deniz ve hava platformlarına yönelik çalışmalar yürütmeye devam etmekteyiz. Yerli kaynakları kullanarak geliştirdiğimiz özgün ve kritik sistemler ile ülkemizin sivil kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Türkiye nin savunma sanayi ihtiyaçları öncelikli olmak üzere sahip olduğumuz teknoloji tabanlı faaliyetlerimizi; kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çeşitlendiriyor ve sivil havacılıktan, tarıma, kolluk kuvvetlerinden, askeriyeye uzanan geniş bir yelpazede yenilikçi çözümler üretiyoruz. Genel merkezi başkent Ankara da bulunan Airaks Teknoloji Anonim Şirketi, tedarikçilere, hammaddelere ve sürdürülebilir başarı için gerekli genç, yaratıcı yetenek havuzuna doğrudan erişimden yararlanır. Bu kaynaklardan yararlanarak, küresel bir iş gücüne dönüşme hedefiyle emin adımlarla ilerlemektedir. Bugün, Airaks Teknoloji Anonim Şirketi modern dünyanın ihtiyaçlarını yeniden tanımlıyor. Tarım, savunma, arama ve kurtarma, afetle mücadele ve diğer alanlardaki ihtiyaçlara karşılık, çalışmalarına yeni bakış açıları ve çözümler getirerek, daha hızlı gerçeklemesi hususunda en iyisini yapıyor.

Havan Mühimmatı Bırakma Sistemi Entegreli Drone (Uçangöz)MSDS
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Havan Mühimmat bırakma Sistemi [Mortar Shell Drop system], güvenlik sistemini serbest bırakan mekanizmaya uyarlanmış 6 adet 60 mm havan mühimmatı taşıyabilen faydalı yükleri seçtiği hedef veya koordinat üzerine bırakabilen bir İnsansız Hava aracı çözümüdür. Havan mühimmatının etki alanını belirten yardımcı olan bir algoritmaya sahiptir. Farklı havan mermi başlıklarını Darbe patlayıcılı [IMP], Gecikmeli patlayıcılı [DLY], Yüzeye yakın patlama[NSB] ve mesafe patlamaları[ PRX] Mühimmat atma özelliğine ve yerleştirilen slotlarda tanımlanması yapılabilmektedir. Sistemin sahip olduğu karıştırıcı engelleme sistemi elektronik harbe dayanım sağlamaktadır. Yer istasyonunun sahip olduğu kriptolama yazılımıyla dış müdahalelere karşı koruma sağlar.

Roket fırlatma Sistemı entegrelı drone (Uçangöz)RLDS
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Roket fırlatma sistem entegreli drone RLDS geliştiren Airaks Teknoloji, yüksek askeri kalitede şarapnel etkili patlayıcılar ve zırh delen mühimmat savaş başlıkları kullanabilen mini roketlerle donatılmış insansız hava aracı sistemidir. 40 milimetre çapındaki roketler, dışa bağımlı olmadan mini ve mikro insansız hava araçlarında (İHA) ve insansız kara araçlarında kullanılabilen bir çözüm olarak geliştirildi. Yapılan testlerde 50mm kalınlığında ki zırh deliği başarıyla delinmiş ve 4km menzilde ki hedeflere başarılı atışlar gerçekleştirilmiştir. Sistem karıştırıcı engelleyici ve askeri kriptolanmış yer istasyonuna sahiptir.

Dikey Kalkış İniş SistemiV220 VTOL
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Akıllı Operasyon ve Verimli Uçuş İVERHA-9, tüm sistemin portatif tasarımına sahip, yüksek performanslı, çok amaçlı bir kompozit drone ürünüdür. Karbon fiber kompozit malzemeden üretilmiştir. Sökülmesi, montajı kolaydır ve az yer kaplar. Dikey iniş kalkış yapabilen, sabit kanatlı Bulutaltı Otonom Hava Aracıdır. Yatay seyirde, elektrikli motordan kuvvet alan sistem, dikey iniş-kalkışta da elektrik motorlarından destek almaktadır, böylece olabildiğince sessiz bir platform oluşmuş olur.

Konyetner Tipi Yer İstasyonuCTGS
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Airaks Teknoloji Anonim Şirketi tarafından geliştirilen yer istasyonu operatörün hava aracını kullanması için gerekli olan bütün bilgi akışını sağlar. Görev, sensör ve uçuş ekranlarıyla hava aracının üzerinde tam kontrol oluşturur. Sistem geniş gözetleme ekranıyla panaromik görüntüyle beraber, 3 farklı kamera görüntüsünün aynı anda operatörün görüşüne sunar.

Çanta Tipi Yer İstasyonuGCS-13
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Airaks Teknoloji Anonim Şirketinin geliştirdiği İnsansız Hava aracı Kontrol İstasyonları, askeri ve sivil havacılıkta kullanılan, silahlı/silahsız insansız hava araçlarının kontrol edilebilmesi mobilize araçlara entegre edilecek şekilde tasarlanmıştır. Sistem mobil platform olarak kullanılabildiği gibi sabit kontrol istasyonu olarakta faaliyet gösterebilmektedir. Sabit ve döner kanatlı hava araçlarından anlık olarak alınan görüntüyü değerlendirme, yetkili birimlere aktarabilme ve gelen emirler dahilinde hava araçlarının yönlendirilmesi yapılabilmektedir. Hava araçlarının anlık sensör verileri, kamera, silah sistemlerinin yönlendirilmesine yönelik komutlar da burada çözümlenmektedir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • AİRAKS TEKNOLOJİ A.Ş.