Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR'ın Mesajı

Tüyap Türkiye’nin bir dünya markası olan ve dünyanın önde gelen fuarları arasında yerini alan IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın 15’incisi IDEF 2021,17 - 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde ve Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecektir.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının yönetim ve sorumluluğunda icra edilen IDEF, savunma sanayii alanında yüksek teknolojiye sahip ürünlerin tanıtıldığı; yurt içi ve yurt dışından davet edilen birçok heyetin katılımcı firmalar ile yüz yüze görüşme imkânı bulduğu ve savunma sanayiinde uluslararası iş birliğinin geliştirilmesine zemin hazırlayan önemli anlaşmaların imzalandığı prestijli bir organizasyondur.

IDEF 2021 vesilesiyle Türk resmi makamları ile yerli / yabancı firma temsilcileri arasında kurulacak temaslar aynı zamanda bölgesel ve küresel barışa da katkı sağlayacaktır.

Millî Savunma Bakanlığı olarak dost ve müttefik ülkelerin resmi heyetlerini ve bu sektörde faaliyet gösteren tüm değerli firmaları IDEF 2021 Fuarı / İstanbul’da görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ve IDEF’in başarılı bir şekilde icrası için her türlü desteği sağlamaya devam edeceğimizi belirtmek isterim.


                                                                                                                                                                    Hulusi AKAR
                                                                                                                                                                    Millî Savunma Bakanı
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN