Tüyap
KURUM
* İçişleri Bakanlığı Yetkilileri ve Personeli
* Milli Savunma Bakanlığı Yetkilileri ve Personeli
* Üst Düzey Sivil ve Askerî Makamlar
* Genelkurmay Başkanlığı Yetkilileri ve Personeli
* K.K.K.lığı, Dz.K.K.lığı, Hv.K.K.lığı Yetkilileri ve Personeli
* J.Gn.K.lığı, EGM ve Sahil Güvenlik K.lığı Yetkilileri ve Personeli
* Özel Kuvvetler ve Anti-Terör Uzmanları
* Güvenlik Teftiş Uzmanları ve Personeli
* Askerî Güvenlik ve İstihbarat Kurumları Personeli

ÖZEL SEKTÖR
* Savunma Sanayii Firmalarında Çalışan Profesyoneller
* Sivil Savunma Uzmanları
* Savunma ve Güvenlik Sanayii Yöneticileri ve Danışmanları
* Savunma Sanayii AR-GE Uzmanları

SİVİL TOPLUM KURULUŞU
* Savunma ve Güvenlik İle İlgili Vakıflar, Dernekler ve Kümelenmeler

ÜNİVERSİTE
* Analistler, Akademisyenler, Araştırmacılar
* Üniversitelerin İlgili Mühendislik Fakülteleri Öğrencileri ve Mezunları

     ** Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Biyosistem Mühendisliği, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Matalurji ve Malzeme Mühendisliği, Nanoteknoloji Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği

BASIN
* Yerli ve Yabancı Savunma Muhabirleri
 
Tüyap
  • Fuarın konusu itibari ile 18 yaşın altındakiler, ilgili alanına girmediği gerekçesi ile fuar alanına alınmamaktadır. 18 yaşın altında olup savunma sanayii alanında çalışan profesyoneller olmak üzere eğitim gören öğrencilerin fuarı ziyaretine ilişkin olarak da yetkililerce ilgili incelemelerin yapılması gerekmektedir.
Tüyap
Fuar alanına giriş yapılabilmesi için yaka kartı olması zorunluluktur. Fuar girişindeki görevlilerce verilecek olan yaka kartı kimlik ibrazı ile teslim edilmektedir. Kimlik ibrazı yapamayan ziyaretçilerin fuar alanına girişine izin verilmemektedir. 
Tüyap
Tüyap
IDEF Uluslarası Savunma Sanayii Fuarı'nı ziyaret etmek isteyen kişilerin öncelikle websitesinde açılacak olan Ziyaretçi Ön Talep Formu'nu doldurması gerekmektedir. İlgili incelemelerin ardından sistem üzerinden talebe yanıt verilmektedir.