Firma Adı İletişim Konum
ANOVA ARGE TEKNOLOJİLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.
ODTÜ MEMS Yerleşkesi, Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı 280/B No:16 Çankaya/ANKARA / Çankaya / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 312 210 1245
Web: www.anova.com.tr
Salon: 6
Stant: 600B
Ürün Grupları
  • Kara
  • Deniz
  • Havacılık ve Uzay

Yarın için bugünden Ar-Ge anlayışı ile yola çıkan a n o v a; • AR-GE amaçlı, tasarım ve simülasyon yazılımları ile yüksek başarımlı hesaplama donanımları, ürün ve hizmet sağlayıcısı Anova Mühendislik ve Bilgisayar Tic. Ltd. Şti. (2003), • Tasarım, Simülasyon ve AR-GE şirketi olan ODTÜ Teknokent merkezli Anova Proje ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. (2008), • Savunma Sanayiine tasarladığı ürünlerin üretimini gerçekleştirdiği İmalat şirketi Anova Savunma ve Otomotiv A.Ş. (2013) ve • Figes A.Ş ile ortak kurduğu ANSYS temsilcisi Elite Channel Partner statüsündeki Numesys İleri Mühendislik Hizmetleri A.Ş. (2018) olarak dört firmadan oluşmaktadır. a n o v a özgün tasarımları, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile savunma sanayiinin önemli paydaşları arasındadır. Dışa bağımlılığı azaltmayı, maliyetleri düşürürken verimliliği arttırmayı hedefleyen a n o v a, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde de imalat faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerinde otomotiv, beyaz eşya, enerji, çevre, inşaat ve makine imalatı gibi çeşitli sanayi kollarına da mühendislik ve tasarım alanında hizmet vermektedir. a n o v a, ASELSAN’ın sayılı stratejik iş ortaklarından birisidir.

Esnek Mermi YoluEsnek Mermi Yolu
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ANOVA tarafından %100 yerli olarak tasarlanıp üretilen Esnek Mermi Yolu; dünyada az sayıda üreticisi olan, ülkemizde ise savunma sanayi firmaları tarafından ithal edilen bir üründür. Esnek Mermi Yolu; insansız silah sistemlerinde mermiyi, mermi kutusundan namluya süren mekanizmadır. Özellikle uzaktan komutalı silah sistemlerinde mermi beslerken kullanılır. Temel özellikleri mermi kutusu ve silah sistemi arasındaki farklı geometrilere uyum saglayabilmesi ve esnek yapıda gelistirildiginden her durumda çalısabilmesidir. Ürünün silah sistemleri üzerine entegrasyonu sorunsuz sekilde yapılabilmektedir. Entegrasyonu olusturan parçalar, ürünün ömür döngüsü içinde sorun yaratmayacak kalitede tasarlanmıs ve üretilmistir. Ürünün mühimmat besleme sistemlerinin en kritik parametrelerinden olan düsük sürtünme kuvveti ve ürünün statik/dinamik olarak maruz kalacagı dıs etkilere mukavemeti, kullanıcı kaynaklı olusabilecek dıs etkenler ve dayanımı ön görülen testler ile her ürün için ayrı ayrı dogrulanmıstır.

Çevresel İklimlendirme BirimiÇevresel İklimlendirme Birimi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çevresel Iklimlendirme Birimi, askeri uçaklara dış bağlantı ile bağlanan Lazer Hedefleme Podu nun soğutma ve ısıtma ihtiyacını karşılamak üzere ANOVA tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.

Gerotor Hidrolik PompaGerotor Hidrolik Pompa
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Askeri havacılık uygulamaları için gelistirilmis, kompakt ve yüksek verimli pozitif deplasmanlı pompadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.