Firma Adı İletişim Konum
ALTAY YAZILIM SAVUNMA END. SAN. VE TİC.A.Ş.
KIZILIRMAK CAD. NO 2 06680 BAKANLIKLAR / ÇANKAYA / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 535 681 4342
Web: www.altay.com.tr
Salon: 3
Stant: 321B
Ürün Grupları
  • Kara
  • Deniz
  • Havacılık ve Uzay
  • Ulaşım, Lojistik Destek Faaliyetleri
  • YAZILIM

1957 yılında Türkiye de ki ilk danışmanlık, alan uzmanlığı ve teknik destek firmalarından biri olarak kurulmuştur. Altay Kollektif Şirketi bünyesinde 1998 yılında kurulmuş olan Altay Yazılım; 20 yılı aşkın süredir uluslararası standartlarda, askeri ve sivil, müşteriye özgü, bilgi teknolojileri çözümleri sunmaktadır. ALTAY, 2650 m2 lik kendine ait AR-GE merkezinde 120 yi aşkın Arge personeli ile hizmet vermektedir. Tesis bünyesinde, CMMI-3 seviyesinde yazılım tasarım ve geliştirme, test ve muayene ile Ar-Ge faaliyetlerinin yürütüldüğü laboratuvarların yanı sıra, bir bilgi işlem merkezi de bulunmaktadır. Altay tesisleri #8220;Milli Gizli#8221; ve #8220;NATO Gizli#8221; gizlilik dereceli Tesis Güvenlik Belgeleri ne sahiptir. Türkiye nin ilk savunma yazılımı ihracatını gerçekleştirmiş olan Altay Yazılım geçtiğimiz 10 yıl içinde sırasıyla ABD, Almanya, Azerbaycan, Endonezya, Filipinler, Finlandiya, Güney Kore, Hollanda, İspanya, İtalya, Litvanya, Malezya, Norveç, Polonya, Umman ve Yunanistan olmak üzere 16 farklı ülkesinde kullanılan 20 savunma yazılım projesini başarı ile tamamlayarak yurt dışına ihraç etmiştir. 60 yılı aşkın iş deneyimi ile Kurumsal bilgi birikimi ve uzun yıllara dayalı sektörel deneyim esaslı şirket kültürüne sahip olan ALTAY proje ve uygulamaya özel tasarım yaparak çözüm geliştirmektedir. ALTAY Yazılım ın başlıca uzmanlık alanları; #8226; Komuta Kontrol Sistemleri #8226; Simülasyon ve Eğitim Sistemleri #8226; Sistem ve Yazılım Test Çözümleri #8226; Taktik Sistem Çözümleri #8226; Taktik Data Link Çözümleri #8226; Otonom Sistem Çözümleri #8226; Sensör Entegrasyonu ve Veri Füzyonu #8226; E-Devlet ve Kurumsal Çözümleri #8226; Endüstri 4.0 Çözümleri #8226; Entegre Lojistik Destek Çözümleri #8226; Savunma Ürün ve Hizmetleri #8226; Bakım İdame İşletme #8226; Endüstriyel Ürünler #8226; Mayın Temizleme Hizmetleri #8226; UXO Temizleme Hizmetleri #8226; Patlamamış Mühimmat Temizleme Hizmetleri şeklinde sıralanabilmektedir. ALTAY Yazılım geliştirdiği yazılım ve teknolojilerini bugüne kadar önemli kullanıcı ve müşterilere teslim ederek güven esaslı iş yapış biçiminden taviz vermemiştir. Hizmet verdiği bazı kurum ve firmalar sırasıyla; T.C. Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri bakanlığı, Milli Güvenlik Kurulu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, FNSS, Türksat, Altınay TOBB Kongsberg Defence Systems, Kongsberg Maritime, Kongsberg NorcontrolIT, Kongsberg Geospatial, Norveç Deniz Kuvvetleri, Güney Kore Deniz Kuvvetleri, Filipinler Kara Kuvvetleri, Dyncorp, Telephonics, Denel Mechem, L3 Communications, L3 LINK Simulations. Ankey gibi sıralanabilmektedir.

ARIZA KAYIT VE SERVİS İZLEME
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kurum, kuruluş veya firmaların bünyelerinde ürettikleri ürünlerin; uzaktan arıza durumlarının kayıt altına alınıp izlendiği, yönetildiği ve raporlandığı bir sistemdir. Platformdan bağımsız, Web Tabanlı bir yazılımdır. Tasarlanan kullanıcı dostu ara yüzler ile çoklu dil desteği sağlanmaktadır. Yazılımda; Arıza Bildirimi, Periyodik Bakım, İyileştirme, Raporlar ve İstatistik süreçleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Artırılmış Gerçeklik desteği ile uzaktan uzman görüşüne başvurma, arıza bulma ve servis adımlarının takip edilmesi de mümkün olmaktadır.

TAKTİK DATA LİNK SİSTEM YAZILIMLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kuvvet bazında, kuvvetlerarası ve koalisyon güçleri ile yapılacak operasyonların planlanması birçok hata, risklerini içermekle beraber aynı zamanda yüksek zaman ve işgücü maliyeti gerektirmektedir. Bu yazılım; ilgili riskleri azaltmak amacıyla, GenelKurmay Başkanlığı bünyesinde milli imkanlarla kurulacak. Taktik Data Link Yönetim Merkezi#8217;nde, Çoklu Taktik Data Link verisinin planlanabilmesi amacıyla geliştirilmektedir. Fonksiyonları: #8226; Çoklu-TDL Planlama Kabiliyeti, #8226; Line of sight (LOS) ve Kapsama Alanı Hesaplamaları, #8226; Harita Üzeri Değerlendirmeleri, #8226; İleri Seviye Ağ Operasyonları, #8226; Bağlantı Ekranı (Harita), #8226; OPTASK Link Üretme, #8226; JTIDS/MIDS Ağ Tasarım Talebi, #8226; TSDF Hesaplamaları, #8226; Bilgi Değişim İhtiyaçları ( BDİ) Yönetimi, #8226; Harita Altyapısı, #8226; ACO/ATO İthal Edebilme, #8226; Frekans Yayın Yasağı Antlaşması (FYYA) Kriterlerini İthal Edebilme. TDL- Taktik Data Link sistemlerinin harekat ortamında kullanımına yönelik planlanması, ağ yapısının tasarlanması, yönetimi ve hem canlı hem de görev sonrası analizi yeteneklerini bütünleşik şekilde kullanımına yönelik; Ağ Planlama Aracı, Ağ Tasarım Aracı ve Simulasyon Aracı yazılımlarını kapsamaktadır.

GÖMÜLÜ YAZILIM TEST OTOMASYONU
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Gömülü yazılım testlerinde uyguladığımız aktivite tabanlı analiz ve test tanımlama yöntemi sayesinde eksik durum testi kalmaması sağlanmaktadır. Test otomasyonu ile emek test senaryoların detaylandırılmasına aktarılarak daha etkin ve sürekli test yapılması sağlanmaktadır. Bu maksatla; #8226; Aktivite tabanlı gereksinim analiz ile sistem senaryolarındaki belirsizlikler giderilmektedir. #8226; Test ortamı donanımları tanımlanmakta ve temin edilmektedir. #8226; Gerekli donanım simülatör ve emülatör ortamı oluşturulmaktadır. #8226; Test tanımları simülatör ve emülatör üzerinde gerçekleşmektedir. #8226; Algoritma testleri sistem mühendisleri ve yazılım mühendisleri ile ortak hazırlanan veriler ile koşturulmaktadır. #8226; Performans ve zorlama testleri gerçekleştirilmektedir. #8226; Sistem bağımsız testler hedeflenmektedir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.