Firma Adı İletişim Konum
ALP HAVACILIK SAN. VE TİC.A.Ş.
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 8.CADDE NO:29/1-2 26110 / ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR / TÜRKİYE
İletişim: +90 222 236 1300
Web: www.alp.com.tr
Salon: 14
Stant: 1402A
Ürün Grupları
  • Havacılık ve Uzay

ALP HAVACILIK Alp Havacılık 1998 yılında Eskişehir de kurulmuş, Havacılık ve Uzay sanayisine münhasır ve bu sanayinin yüksek teknoloji, kalite, tasarım, mühendislik ve üretim standartları altında, ağırlıklı olarak uçuş kritik/döner komponent, asamble ve alt sistem imalatı yapan bir özel teşebbüs firmasıdır. Alp Havacılık; etkin operasyonları, yalın üretim yöntemleri, güçlü kalite, mühendislik ve test merkezi ile küresel arenada başarıyla rekabet etmekte, sektörün dünya liderleri ile önde gelen programlarda iş birliği yapmaktadır. Alp Havacılık, 180 i mühendis olmak üzere 1300 e yakın nitelikli personeli ve yüksek teknolojiye dayalı mühendislik ve üretim altyapısı ile Türkiye havacılık sanayii sektöründe imalat ve ihracat yapan önemli şirketler arasında yer almaktadır. Alp Havacılık, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde mevcut 50.000 m² kapalı alanında, 4 ayrı tesisi, 100 den fazla yeni nesil çok eksenli takım tezgahı, CMM kalite kontrol teçhizatları, sayısı 60 ın üzerinde olan ve bunlardan bir kısmı dünyada çok az tesiste bulunan özel prosesleri, kaplama, tahribatsız muayene hatları, test ve laboratuar kabiliyetleri ile eşsiz bir konuma sahip olup; titanyum, aluminyum, çelik, paslanmaz çelik, bakır alaşımları ve süper alaşımların işlenmesinde çok geniş çaplı deneyime sahiptir. 2013 yılı itibariyle AR-GE Merkezi belgesi sahibi olan Alp Havacılık, Kabiliyetleri ve alt yüklenicilerinin imkanlarıyla Sikorsky, Pratt Whitney, Pratt Whitney Canada, Lockheed Martin, Collins Aerospace (UTC Aerospace Systems, HS GLG), Honeywell, Boeing, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi ve Aselsan gibi müşterileri için Helikopter Dinamik Parçaları ve Alt Sistemleri, Motor ve APU Sistemi Parçaları, İniş Takımı Parçaları ve Asambleleri, Uçak Yapısal Parçaları ve Asambleleri, Yangın Baskılama Sistemleri üretimini gerçekleştirmekte olan Alp Havacılık; Black Hawk, Seahawk, S76, S92, CH53, CH47, F35, F22, Boeing 737, Boeing 747, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787, Airbus 320, Airbus 330, Airbus 340, Airbus 380, Airbus A400M gibi hava platformları ve F135, F100, GTF Jet Motorları, PW150, PW305, PW530, PW535, PW545, PW600 gibi motor programlarına önemli katkı sağlanmaktadır. Alp Havacılık ın sahip olduğu kalite sistemi global havacılık sanayi gerekliliklerine uygun olup, uluslararası havacılık sertifikasyonları olan AS EN 9100 ve UTC-ASQR-01 onaylarına sahiptir ve tüm özel işlem hatları için uluslararası NADCAP organizasyonunca sertifikalıdır. Alp Havacılık, Amerikan Savunma Bakanlığı nın Sikorsky helikopterleri için uçuş kritik parça özel üretim izni verdiği ABD dışındaki tek kuruluştur. Sikorsky, PW, LM Aero, Collins Aerospace gibi müşteriler için Uçuş Güvenlik Parçaları Kalite Uygunluğu ve EHS Sistem ve CAS Uygunluğu da sertifikaları arasındadır. Bununla birlikte ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına da sahiptir.

Helikopter Dinamik Parçaları ve Alt SistemleriHelikopter Dinamik Parçaları ve Alt Sistemleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Sikorsky Aircraft platformları için, Ana, ve Kuyruk Pervanesine ait tüm dinamik parçaları, arka kuyruk pervanesi sürücü şaftları, uçuş kontrol mekanik sistemi, dişliler ve tüm dişli kutuları gibi uçuş kritik ve dinamik ürünler ve bunların montaj grupları ve büyük ebatlı uçuş kontrol bileşenlerinin imalatı gerçekleştirmektedir.

Motor ve APU Sistemi ParçalarıMotor ve APU Sistemi Parçaları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Pratt Whitney firmasının F-35 savaş uçağının motoru olan F-135 motorunda bulunan Düşük ve Yüksek Basınç Kompresör Fan Pervanelerinin Titanyum ve İnkonel alaşımdan mamül tüm kademelerini ve Fan Arka Göbeği gibi uçuş kritik döner parçalarının imalatını, aynı firmanın Gear Turbo Fan motorlarına ait Fan Göbeği parçalarının imalatını ve Collins Aerospace firması için Boeing 787 ve Airbus 380 uçaklarının APU sistemlerinde bulunan Difüzör ürün gruplarının imalatını gerçekleştirmektedir.

İniş Takımı Parçaları ve Asambleleriİniş Takımı Parçaları ve Asambleleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alp Havacılık; Collins Aerospace Landing Systems firmasının F-35 ve F-22 askeri programlarında ve Boeing 737, 747, 757 ve 767 gibi ticari platformlarında kullanılan ana ve burun iniş takımlarının parçalarını ve montaj gruplarını, ayrıca Honeywell Aerospace firmasının tüm ticari ve sivil platformları için iniş takımı fren sistemi parçalarını üretmektedir. Alp Havacılık, Heroux Devtek firması tarafından üretilen Boeing 777 ana ve burun iniş takımı parçalarının da kaynağıdır. Sabit kanat platformlarının yanı sıra Türk Genel Maksat Helikopteri projesi kapsamında Blackhawk helikopterlerin iniş takımları detay üretim, montaj ve test sorumluluğu da Alp Havacılık#8217;a aittir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.