Firma Adı İletişim Konum
ALKIN KOMPRESÖR SAN VE TİC LTD ŞTİ
CÜNEYT BEY MAH. TABAŞ YOLU KÜME EVLERİ NO :3 MENDERES İZMİR / MENDERES / İZMİR / TÜRKİYE
İletişim: +90 232 782 2290
Web: www.alkin.com.tr
Salon: 10
Stant: 1005C
Ürün Grupları
  • Deniz

Firmamız, 1990 yılında Yüksek Mühendis Erol Çiprut tarafından ALKIN KOMPRESÖR adıyla kurulmuştur. ALKIN KOMPRESÖR üretim faaliyetlerini Menderes/İzmir’deki 3500 m2 si kapalı olmak üzere toplam 16500 m2 lik bir alanda sürdürmektedir. Günümüzde farklı sektörlere hitap eden ürünleri, hızlı ve kaliteli servisi, iç ve dış piyasalardaki tanınırlığı ve artan ihracat kapasitesi ile ALKIN KOMPRESÖR Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kompresör üreticilerindendir. Yüksek basınçlı solunum havası kompresör üretiminde öncü olan firmamız Haziran 2012 tarihinde, 1978 yılından bu yana pistonlu ve vidalı kompresör sektöründe faaliyet gösteren ve pazar lideri durumda olan AYDIN TRAFO MAK. SAN. VE TİC. A.Ş. bünyesine geçmiştir. Firmamız, iç piyasaya arzı yanında kurulduğundan itibaren üretiminin büyük bir kısmını yurtdışına ihraç etmektedir. ABD, Kanada, Fransa, Rusya, Endonezya, Güney Kore, Avustralya, BAE, Finlandiya, İsveç gibi yaklaşık 110 ülkeye ihracat yapmakta ve bunun haklı gururunu yaşamaktadır.

Yüksek Basınç Su Soğutmalı Hava Kompresörü
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yüksek Basınç Su Soğutmalı Kompresörler, hava ile soğutmanın mümkün olmadığı, yüksek ortam sıcaklığı mevcudiyeti ve ortam gürültüsünün işlevsel zorluklar yaşattığı endüstriyel uygulamalar için idealdir. Sistemde üretilen ısının büyük bir kısmının soğutma suyu tarafından emilmesi sağlanır. Su soğutmalı kompresör üniteleri çok az bakım gerektirir ve uzun servis ömrü sağlar. Aynı zamanda, benzer hava soğutmalı kompresörlerden daha sessizdir ve endüstriyel uygulamalarda sürekli kullanım için tasarlanmıştır.

Yüksek Basınç Emniyetli Dolum Kasası
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alkın Kompresör, panelli ve panelsiz tip dolum kasaları SCBA (bağımsız solunum cihazı) ve SCUBA (bağımsız su altı solunum cihazı) tüpleri için en zorlu koşullarda güvenli ve verimli bir doldurma ortamı sağlamak için tasarlanmıştır. Dolum kasalarımız TUV Rheinland Uluslararası Standartlar Sertifikasyon ve Denetim A.S. nezaretinde patlatma testine tabi tutulmuştur. Dolumu yapılan tüpün patlaması için gövdesinde 3mm derinliğinde yarık açılmıştır. Bu sayede tüp 350 bar basınçta patlamıştır. Test sonuçlarına göre NFPA 1901-2009 standardı 24.9.7 kısmında bulunan tüm şartlar sağlanmış ve hiçbir uygunsuzluk tespit edilmemiştir.

Yüksek Basınç Solunum Havası Kompresörleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

W31 Serisi kompresörler, üç kademeli, pistonlu tip, hava soğutmalı, çarpma yağlamalı kompresörlerdir. Bu kompresörlerdeki çalışma basıncı, değerleri soğutma sistemine ve takılan valf ve kapaklara bağlı olarak 10 bardan (1500 psi) 350 bar’a (5000 psi) kadar değişmektedir. Bu kompresörler çok iyi perfomans sağlayabilmesi, uzun ömürlü olması ve düşük çalışma ve çıkış sıcaklığı için ara soğutucular ve art soğutucu ile donatılmıştır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.