Kariyer Günü Nedir, Ne Zamandır?
3 Mayıs 2019 Cuma günü IDEF’19 Kariyer Günü’dür.

Kariyer Günü alanında savunma sanayii firmalarının İnsan Kaynakları’ndan sorumlu personelinin bulunacağı standlar yer almaktadır.
Amaç savunma sanayii alanında çalışmak isteyen üniversite öğrencileri/mezunlarını ve emekli askeri personeli sektörün önde gelen firmaları ile bir araya getirmektir.
 
Kimler Kariyer Günü’ne Gelebilir?
Kariyer Günü’ne üniversitelerin ilgili mühendislik fakültesi öğrencileri/mezunları ve emekli askeri personel ziyaretçi olarak katılabilecektir.

Üniversitelerin İlgili Bölümleri:
Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Biyosistem Mühendisliği, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Matalurji ve Malzeme Mühendisliği, Nanoteknoloji Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği
 
Kariyer Günü’ne Katılmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
Kariyer Günü’ne ziyaretçi olarak katılmak isteyen kişilerin Kariyer Günü Ön Talep Formu’nu doldurması gerekmektedir. Güvenlik incelemelerinin ardından talebe ilişkin olarak olumlu/olumsuz dönüş yapılacaktır.

KARİYER GÜNÜ ÖN TALEP FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Talebi onaylanan kişilerin yaka kartlarını Yaka Kartı Dağıtım Merkezi’nden almaları gerekmektedir. Kariyer alanını ziyaret etmek isteyen öğrenci ve mezunların mutlaka Kariyer Günü Yaka Kartı’na sahip olmaları gerekmektedir.

** Emekli askeri personel fuar Ziyaretçi Yaka Kartı ile de Kariyer Günü Alanı’nı ziyaret edebilecektir. Girişte kurum kimliğini görevli personele ibraz etmesi gerekmektedir.
Kariyer Günü Alanı Nerededir, Nasıl Gidilir?
13. salonda yer alan Kariyer Günü Alanı’na Yaka Kartı Dağıtım Merkezi’nden kalkacak olan ring seferler ile ulaşım sağlanacaktır.
Kariyer Günü’ne Gelen Ziyaretçiler Fuarı da Ziyaret Edebilir mi?
Kariyer gününü ziyaret eden öğrenciler ve mezunlar 3 Mayıs Cuma günü saat 12:00’den sonra fuar alanını da ziyaret edebileceklerdir.

** Emekli askeri personel 1 Mayıs tarihi itibari ile fuarı ziyaret edebilecektir.
Kariyer Günü Katılımcı Firmaları Kimlerdir?
KATILIMCI FİRMA STAND NO
ALP HAVACILIK K-19
ALTINAY HAVACILIK VE İLERİ TEK. SAN.TİC.A.Ş. K-8
ANADOLU ISUZU OTOMOTİV SAN. VE TİC. A.Ş. K-15
ASELSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİCARET A.Ş. K-13
ASELSAN HASSAS OPTİK SAN. VE TİC. A.Ş. K-5
ASPİLSAN ENERJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. K-1
ATEL TEK.VE SAVUNMA SAN.A.Ş. K-18
FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ A.Ş. K-10
HAVELSAN HAVA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. K-2
İŞBİR ELEKTRİK SANAYİ A.Ş. K-20
KALE ARAŞTIRMA GELİŞTİRME A.Ş. K-3
KOLUMAN OTOMOTİV ENDÜSTRİ A.Ş. K-7
MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU K-16
NUROL TEKNOLOJİ SANAYİ VE MADENCİLİK TİC. A.Ş. K-11
ROKETSAN ROKET SAN.VE TIC.A.Ş. K-21
SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANI K-22
SİBER GÜVENLİK KÜMELENMESİ K-23
STM SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİK VE TİC. A.Ş. K-4
TEI TUSAŞ MOTOR SANAYİ A.Ş. K-14
TUSAŞ-TÜRK HAVACILIK VE UZAY SAN. A.Ş. K-12
TÜBİTAK SAGE SAVUNMA SANAYİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ K-17
TÜYAP FUARCILIK GRUBU K-6
VİZYONER GENÇ K-9