HİZMETLER


IDEF’19 FUARI SIRASINDA RESMİ SOSYAL ETKİNLİK
Fuar açılış günü akşamı Milli Savunma Bakanı tarafından katılımcı firmalar, heyetler, yabancı misyon ve diğer üst düzey askeri-sivil davetliler için bir resepsiyon verilecektir.

FUARIN TANITIMI
Fuarın tanıtımı yurtiçi ve yurtdışı savunma sanayii dergilerinde çıkacak ilanlar, uluslararası savunma sanayii fuarlarına katılım, yazılı ve görsel basında çıkacak haberlerle sağlanacaktır.

DAVETİYELER
Her katılımcı firmaya 1 adet Fuar Açılış Resepsiyonu davetiyesi, 2 adet Fuar Açılış Öğle Yemeği davetiyesi, 2 adet Gala davetiyesi verilecektir.

FUAR KATALOĞU
Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanacak fuar kataloğu fuar yönetimince bastırılacaktır. Katılımcılar katılımcı indeksinde ve ürün gruplarında ücretsiz olarak yer alacaklardır. Her firmaya iki adet ücretsiz katalog verilecektir. Arzu eden katılımcılar bu kataloğa özel ilan verebilirler.

KATILIMCI EL KİTABI VE BİLGİ FORMLARI UYGULAMASI 
Firmaların fuar katılımları ile ilgili ihtiyaç duyabilecekleri her çeşit bilgiye ulaşabilecekleri ve gerekli başvuru formlarının bulunduğu uygulamaya giriş için kullanıcı adı ve şifre kendilerine gönderilecektir.

STANDART STAND MÜTEAHHİDİ
Standart standın Tüyap'tan talep edilmesi halinde; ekstra stand malzemeleri, ilave elektrik gücü temini, haberleşme, çiçek süslemeleri, audio-visual donanımı işçilik vb. hizmetler için müteahhit firma yalnızca Tüyap’tır.

Tüyap tarafından uygulanan standart stand; 2.48 m yüksekliğinde alüminyum profiller ve beyaz bölme panoları ile hazırlanan, her 3 m2'ye 75 wattlık spot, 1 adet 4'lü priz, firma alın yazısı ve kırmızı, mavi veya bej rengi halı seçeneklerini kapsayan uygulamadır. 

Firmalar stand dekorasyonunu istedikleri müteahhit firmaya yaptırabilirler.

İLAVE STAND MALZEMELERİ
Sandalye, koltuk, masa, sehpa, raf, vitrin, halı, ilave spot, trifaze ve monofaze özel elektrik gücü, buzdolabı, TV, video, telefon vb. ek ücret ödenerek kiralanabilr.  

İLAVE MALZEME LİSTESİ İNDİR

NAKLİYE VE GÜMRÜKLEME HİZMETLERİ
Katılımcı firmalar gümrük işlemleri ile gümrüklerden IDEF Fuar alanına kadar nakliye işlemleri için firma seçiminde serbesttirler. Fuar alanı içerisinde hizmet verecek resmi elleçleme firması ile ilgili tüm kurallar ve hizmet detayları Katılımcı El Kitabında belirtilecektir.
 
SİGORTA
TÜYAP; KATILIMCI’ nın fuar alanı  ( otopark dahil ) ve kendi stand  sınırları içinde kendilerine, malzeme ve ürünlerine, çalışanlarının kendilerine, şahsi eşyalarına ve üçüncü kişilere verecekleri zararlara ilişkin hiçbir güvence sağlamaz, oluşabilecek hasar ve kaybın sorumluluğunu taşımaz. Belirtilen ve benzeri risklere karşılık tüm sorumluluk doğrudan KATILIMCI’ ya ait olup; bu sebeple KATILIMCI’ nın her türlü riske karşı sigorta yaptırması zorunludur. Bu maddede belirtilen ve benzeri risklere karşı TÜYAP’ ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
KATILIMCI; Fuarın ziyarete açık olduğu saatlerde ve yerlerde, kendi stand sınırları dışında kalan alandaki, 3. Şahıslara verebileceği zararlara karşılık olarak, zorunlu 3. şahıs mali mesuliyet sigorta payını Katılımcı Kira Sözleşmesi gereği katılım ücretine ilave olarak TÜYAP’ a öder.

GÜVENLİK
Fuar alanında 24 saat güvenlik hizmeti sağlanacaktır. Fuar alanına silahla giriş yapılmayacaktır. Talep edildiği takdirde ücreti karşılığı stand için güvenlik hizmeti verilmektedir.

TEMİZLİK HİZMETLERİ
Fuar genel temizliği fuar yönetimince sağlanmaktadır. Talep edildiği takdirde ücreti karşılığı stand için temizlik hizmeti verilmektedir.

ELEKTRİK KULLANIMI
Elektrik gücü kullanımı ücretlerine ilişkin bilgiler Katılımcı El Kitabında belirtildiği şekilde uygulanacaktır.

HABERLEŞME
Firmalar talep etmeleri durumunda, özel telefon hattı ve kablosuz internet bağlantısı, ücreti karşılığında temin edilecektir.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ OFİSİ VE FUAR YÖNETİM MERKEZİ
Fuar alanında kurulan "Müşteri Hizmetleri Ofisi ve Fuar Yönetim Merkezi"nde fuar süresince Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde sekreterlik hizmeti ve danışma servisi verilecektir.

STAND GÖREVLİLERİ TEMİNİ
Firmalar talep etmeleri durumunda, lisan bilen stand görevlileri temin edilecektir.

ANONS SİSTEMİ VE FON MÜZİĞİ YAYINI
Fuar içi haberleşmeyi sağlamak amacı ile geniş kapsamlı bir anons sistemi ve fon müziği fuar boyunca hizmetinizde olacaktır. Kapalı devre TV Sisteminden yayın yapılacaktır.

KATILIMCI FİRMA ÖZEL TOPLANTILARI
Tedarik Makamları Ofisleri: Karar verici makamlar ile görüşme yapmak isteyen firmalar, fuar alanında kurulacak ofislerde görüşme yapacaklar.
Toplantı Salonu: Firmalar, basın açıklaması, ikili görüşme vb. özel ihtiyaçları için toplantı salonu ve ekipmanı organizatör firmadan kiralayabilirler.

ÖZEL REKLAM HİZMETLERİ
Ücreti karşılığı arzu eden katılımcıların Türkiye medyalarında yayınlamak istedikleri ilanlar için gerekli tüm hizmetler sunulmaktadır.

ÖZEL RESEPSİYONLAR
Fuar alanı içinde veya dışında talep edilen özel resepsiyonlar için hizmet verilmektedir.

FOTOĞRAF VE VİDEO SERVİSİ
Fotoğraf ve video çekimi talep eden kuruluşlara ücret karşılığı verilmektedir. Fuar yönetimi dışında fotoğraf, video ve film çekilmesine izin verilmemektedir.

RESTORAN VE KAFETERYA
7 kafeterya ve 1 a’la carte restoran fuar boyunca katılımcıların hizmetinde olacaktır.

İLK YARDIM
Revir ve ambulans hizmetleri fuar öncesi ve sonrası dönemlerini de kapsayacak şekilde katılımcıların hizmetinde olacak.

KONAKLAMA VE SEYAHAT HİZMETLERİ
Fuar resmi seyahat acentası, seyahat, karşılama, konaklama, şehir içi transferler, araba kiralama, resepsiyon hazırlama, şehir içi ve ülke içi özel turlar, vb. hizmetleri verecektir.

TURİZM DANIŞMANLIK HİZMETİ
Türkiye hakkında talep eden kuruluşlara turizm danışmanlık hizmeti fuar öncesi ve fuar sırasında verilmektedir.

OTOMOBİL, UÇAK VE HELİKOPTER KİRALAMA SERVİSİ
Fuar süresince katılımcı firmalar ve ziyaretçilerin hizmetinde olacaktır.


** Yukarıda yer alan hizmetlerde Tüyap tarafından değişiklik yapma hakkı saklıdır.