Tüyap
IDEF'19 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Ticaret Bakanlığı'nın Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesi kapsamında katılımcı desteği alacak olan fuarlar arasında yer almaktadır. 

Ticaret Bakanlığı tarafından alınan Karar ve kararın Uygulama Usul ve Esasları'nda belirtilen hususları yerine getiren IDEF'19 katılımcıları; stand alanı ve stand masrafları için yaptıkları harcamaların fatura tutarının maksimum 30.000 TL'ye kadar olmak üzere %50'sini fuar desteği olarak geri alacaklardır.

"Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin 2014-4 Sayılı Karar" için tıklayınız.
 

"2014-4 Sayılı Karar'ın Uygulama Usul ve Esasları" için tıklayınız.

Destek başvuruları için Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) yetkilendirilmiştir. Fuar katılımcılarının ilgili başvuru dokümanları ve tarihlerine ilişkin olarak OAİB yetkilileri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. 

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri websitesi için tıklayınız.
Tüyap
IDEF'19 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 2019 yılında T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından desteklenen fuarlar arasında yer almaktadır. 

Destek kapsamında IDEF'19 katılımcıları maksimum 50m2'ye kadar metrekare başına 1.000 TL destek alacaklardır. Destekten faydalanmak isteyen katılımcılar için son başvuru tarihi 24.04.2019'dur. Destekten faydalanmak isteyen katılımcılarımızın başvurularını KOSGEB'e direkt olarak yapmaları gerekmektedir. 

KOSGEB websitesi için tıklayınız.