TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade'nin Mesajı

TüyapTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda 1993 yılından beri düzenlenmekte olan IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, başlangıçta ulusal savunma sanayiinin dünyaya tanıtılması ve uluslararası rekabet gücünü artırması amacına hizmet etmiştir. Kısa sürede savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında önemli bir uluslararası tanıtım, pazarlama ve iş birliği platformu olmuş, katılımcı firma ve heyet sayısı itibarıyla dünyanın en büyük savunma sanayii fuarlarından biri haline gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde icra edilen IDEF 2017 13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, birçok alanda rekorlara sahne olmuş başarılı bir organizasyon olarak gerçekleşmiştir. IDEF 2017’ye 637 heyet üyesi, 820 firma/temsilcisi, 8 gemi ve yaklaşık 66.000 ziyaretçi katılmıştır. Fuar esnasında; 28 görüşme ofisi makamı, 133 heyet ve 820 katılımcı firma arasında planlanan 2.240 görüşme / stant ziyaretinin % 83’ü gerçekleşmiş, 50 imza töreni ve 5 toplantı düzenlenmiştir.

IDEF 2019 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda 30 Nisan – 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Bu kapsamda;
  • Fuarın ikinci gününün Millî Savunma Bakanlığı Günü, üçüncü gününün İçişleri Bakanlığı Günü, dördüncü gününün ise Kariyer Günü olarak uygulanması,
  • Tedarikçiler Bölgesi tesis edilmesi,
  • Seminerler düzenlenmesi, IDEF 2019’da hayata geçirmeyi planladığımız bazı yeniliklerdir.

TSKGV olarak, IDEF 2019 Fuarında dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelecek tedarik makamlarını, savunma sanayii şirketlerini ve profesyonel ziyaretçileri görmekten büyük bir gurur duyacağız.
 
 
                                                                                                                                                               Sadık PİYADE
                                                                                                                                                               TSKGV Genel Müdür V.
 
 

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN