Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın Konuşması

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda 1993 yılından beri iki yılda bir icra edilmekte olan IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda; savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii alanlarında üretilen en modern araç, malzeme ve sistemler sergilenmektedir. Bu sayede söz konusu sektörlerdeki teknolojik gelişmeler heyetler, firmalar ve ziyaretçiler tarafından takip edilebilmektedir. Bu işlevleri dolayısıyla IDEF dünyanın en önemli uluslararası savunma iş birliği ve tanıtım platformlarından biridir. 

IDEF 2017 13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, TSKGV Gn.Md.lüğü yönetim ve sorumluluğunda ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde icra edilecektir.
Avrupa ile Asya kıtalarının kavşak noktasında tarih, kültür, sanayi ve ticaret merkezi olan İstanbul’da, 09 - 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan IDEF 2017 Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelecek heyetler, firma temsilcileri ve ziyaretçiler tarafından yapılacak resmî görüşmeler ve imza törenlerine vesile olacaktır. 

Millî Savunma Bakanlığı olarak, uluslararası iş birliği imkânlarının yaratılması konusunda çok önemli bir faaliyet olan IDEF 2017 Fuarında, dost ve müttefik ülkelerin resmî heyetlerinin yanı sıra, savunma, güvenlik, denizcilik, havacılık ve uzay sanayii sektörlerinden firmaları da ülkemizde misafir etmekten büyük mutluluk duyacağımızı ve IDEF Fuarının başarısı için her türlü desteği sağlamaya devam edeceğimizi belirtmek isterim.

Fikri IŞIK
Millî Savunma Bakanı ve TSKGV Başkanı

 

ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN